Dil Seçimi
Bu Sayfayı Paylaşın:

Saç Ekimi


Kurumumuzun tüm branşlarda SGK anlaşması bulunmaktadır.

Genetik, kötü beslenme, hormonal dengesizlik, stres, aşırı kilo kaybı gibi faktörlerin neden olabileceği saç dökülmesi ya da hastalık, kaza gibi etkenlerden ötürü meydana gelebilecek saç kaybı, farklı yaş gruplarından birçok insanın şikayetçi olduğu sorunlardır. Saçların bir kısmını ya da tamamını kaybetmek, kişilerin psikolojisini olumsuz etkileyebileceği için günümüzde bu sorunların etkili bir çözümü olan saç ekimi işlemine sıklıkla başvurulmaktadır.

FUE tekniği ile saç ekimi

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi saç köklerinin özel mikro cerrahi aletlerle, tek tek saçlı deriden alınması işlemidir. Greftler kafa derisinin arka ve yan bölümlerinden çıkarılarak, istenen bölgeye nakledilir. Lokal anestezi sayesinde kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.

Safir FUE tekniği ile saç ekimi

Günümüzde saç ekiminde en sık kullanılan ve doğal sonuçlar sunan FUE yönteminin, ekim aşamasında safir uçlu özel aletler kullanılarak uygulanması ile gerçekleştiriliyor. Bu sayede saç köklerinin ekilebilmesi için daha küçük kanallar açılarak daha sık ekim yapmak, kabuklanmayı minimuma düşürmek ve iyileştirme sürecini hızlandırmak mümkün olmaktadır.

DHI tekniği ile saç ekimi

DHI saç ekimi (Direct Hair Implant) tekniğinin en önemli özelliği dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri / greftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel uçlar ile direkt olarak ekilir.
DHI tekniği ile saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı en doğal ve en başarılı sonuçlara ulaşır. Gerçek saç yapısına benzer, skar ve yara izi olmayan, saç sıklığı çok fazla, özel iğneler sayesinde iyileşme hızı yüksek, en yeni saç ekim metodudur. Ayrıca bu yöntemle yapılan saç ekimi sonrasında hasta 2 – 3 gün içinde kendisini çabucak toparlayarak herhangi bir zaman kaybına uğramadan iş ya da özel hayatına dönebilir.

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi ve zayıflaması durumlarında, besleyici vitamin ve minerallerin mikroenjeksiyon tekniğiyle kıl köklerine verilmesidir.

Özellikle strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrasında oluşan ani saç dökülmelerinde etkili sonuçlar alınmaktadır. Uygulama kişiye göre değişmekle birlikte saçın ihtiyacına göre 10–12 seanslık kürler şeklinde yapılır. Saç mezoterapisi ile saç gelişimi için gerekli olan eksikler giderilerek daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur.

Doktorlarımıza Danışın
✓ Valid
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.)
Arama
Yükleniyor...