Dil Seçimi
Bu Sayfayı Paylaşın:

Medikal Estetik


Kurumumuzun tüm branşlarda SGK anlaşması bulunmaktadır.

Dermatoloji bölümümüzde uygulanan dermokozmetolojik işlemler ile sağlıklı, pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmak ve kırışıklıklara meydan okuyarak yaşlanmanın etkilerini azaltmak mümkün.

Botoks

Botoks; "Clostridium botulinum" isimli bakteriden elde edilen, sağlık ve estetik sorunları çözme amaçlı kullanılan tıbbi bir proteindir. Dinamik hareketler sonucu oluşan orta ve derin kırışıklıkların giderilmesinde cerrahi olmayan son derece etkili bir uygulamadır. Botoks, enjekte edilen bölgede sinir iletisini geçici olarak durdurarak, bu bölgedeki kas kasılmalarını engeller ve derinin gergin yapısını sürekli korumasını sağlar. Uygulamadan 3-7 gün sonra istenilen etkiyi göstermekle beraber 4-6 ay boyunca kırışıklıklarınızda / çizgilerinizde düzelme sağlar. Eğer botoks uygulamasını yenilemek isterseniz, tekrarlayan uygulamalarla daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz ve yeni çizgilerin oluşmasını engellersiniz.

Botoksun en çok kullanıldığı bölgeler alın, kaş arası ve göz çevresini içeren yüzün üst bölümleridir. Buna ek olarak kronik migren ağrıları, boyun kasılmaları, aşırı terleme gibi bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Dolgu İşlemleri

İlerleyen yaşla beraber yüzde bulunan yağ yastıkçıklarında küçülme ve sarkmalar, kemik yapısında değişiklikler ile cildin nem oranında azalma meydana gelmektedir. Cildin elastik ve bağ doku hacminin azalmasıyla yanaklarda boşalma ve çöküntü, burun yanında çizgiler, çene kontüründe sarkma, dudak dolgunluğunda azalma, gözaltlarında oluklanma gibi yaşlanma belirtileri oluşmaktadır. Bütün bu yaşlanma belirtileri “hyaluranik asit” dolgularla doğal bir görünüm verilerek giderilebilmektedir.
Dolgu uygulamasının kalıcılık süresi yaklaşık olarak 6 ila 24 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bu sürenin uzunluğu hastanın ve uzman doktorun seçtiği dolgu maddesine ve enjekte edilen dolgu maddesinin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Prp ile Cilt Gençleştirme

PRP tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma ile cildin yenilenmesidir. Kişinin kendi kanından elde edilen bu zengin plazma yüze ve vücuda küçük enjeksiyonlarla nakledildiğinde kök hücreleri uyarır. Böylece kırışıklıkların giderilmesinden, yaraların iyileşmesine ve saç dökülmesine kadar pek çok sonunun çözümü olur.

Özellikle cilt gençleştirme ve yaşlanma belirtilerine önlem alma için son derece etkili bir yöntemdir. Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkarır. Nihai bir sonuç elde etmek amacıyla 3 hafta aralıklarla en az 3 enjeksiyon yapmak gerekir. Daha sonra da her 6-12 ayda bir uygulama yapılması sonuçların korunmasına olanak verir.

Mezoterapi ve Mezolifting

Mezoterapi, cildin gençliğinin arttırılması için cilde küçük enjeksiyonlar halinde bazı vitamin ve mineral kokteyllerinin verilmesi esasına dayanan tedavi yöntemidir.
Mezoliftingde kullanılacak moleküllere kişinin problemine ve ihtiyacına göre karar verilir. Tedavi, cilt temizliğiyle başlar. Ardından lokal anestezik bir krem sürülür ve cildin orta tabakasına vitamin, mineral, amino asit, enzimler ve hyalüronik asitlerden oluşan kokteyl enjekte edilir.

Özellikle güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış, kurumuş ve sarkmış ciltlerde iyileştirici etkisinin yanı sıra yıpranmamış, kırışıklık ve çizgilerin henüz oluşmadığı ciltlerde de yaşlanma belirtilerini engellediği gibi, cildin daha genç, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

AquaPeel

AquaPeel; cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu bir başlıkla ölü dokular aspire edilerek temizlenirken, aynı başlıkla cilde antioksidanlar, peptidler ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenir. AquaPeel’in en önemli özelliği cildin daha sağlıklı, parlak ve genç görünmesini sağlamasıdır.

Kimyasal Peeling

Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını sağlayarak, derinin alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kolajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkarılmasıdır.

Altın İğne Radyofrekans

Derinin tüm katmanlarına -epidermise ve dermise- altın mikro iğnelerle tek seferde inebilen Fraksiyonel Radyofrekans teknolojisiyle cildin yaşlanma etkilerini geriye çevirmeye yardımcıdır. Fraksiyonel Mikroiğneler, cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatır. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçerler ve lifting, ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisini mümkün kılar.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, yağ dondurma uygulamasına verilen genel addır. Cerrahi işlem gerektirmeyen yüksek soğutma gücü ile yağ hücrelerini dondurarak diğer dokulara zarar vermeden bölgesel zayıflama sağlamaktadır. Genellikle kilo vermek için diyet ve egzersiz programlarından sonuç alamamış kişilerin başvurduğu en etkili zayıflama yöntemlerinden birisidir.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun; göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta yüzde 20 ila yüzde 40 oranında kalıcı olarak çözülmesini sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve başarılı yoludur. Merkezimizde vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı farklılıklarında uygun olan cihaz ile uygun dozda işlem yapılmaktadır. Lazer epilasyon yöntemi dalga boyu prensibi ile kıl köklerine rengini veren melanin pigmenti tarafından emilerek, lazer ışınlarının köklere daha hızlı bir şekilde nüfus etmesini sağlar. Böylece kıl köklerinin gelişim potansiyelleri zayıflatılarak, etkisiz hale getirilir. Ayrıca yeni nesil lazer sistemlerine soğutucu teknolojisinin de eklenmesi ile kişinin daha konforlu ve acısız bir şekilde istenmeyen tüylerinden kurtulmasını sağlamaktadır.

    • Alexandrite Lazer
    • Buz Lazer (Diode)


Doktorlarımıza Danışın
✓ Valid
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.)
Arama
Yükleniyor...