Dil Seçimi
Bu Sayfayı Paylaşın:

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi


Kurumumuzun tüm branşlarda SGK anlaşması bulunmaktadır.

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, vücudumuzun en büyük organı olan derinin örttüğü yapıların yeniden yapılandırılması, deformitelerin şekillendirilmesi ve her türlü estetik girişimi kapsayan bir cerrahi disiplindir.

Merkezimizin Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinde; hastaların doğumsal ya da sonradan oluşan şekil ve işlev bozukluklarının yanı sıra, aynalarla barıştıran estetik cerrahi uygulamaları ileri teknolojik yöntemler ile uygulanmaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burnun kemerli, uzun, asimetrik olması, burun ucu düşüklüğü ve burun deliklerinin farklı boyutlarda olması gibi pek çok nedenden dolayı yapılabilen rinoplasti, travmalara bağlı olarak oluşan şekil bozukluklarının estetik ve işlevsel açıdan tedavi edilmesi için de uygulanabilir. Burun estetiğinde amaç, burnun şekil olarak yüzünüzle uyumlu hale gelmesi ve nefes alma gibi fonksiyonel sorunların giderilmesidir.

Meme Estetiği

Güzel göğüslere sahip olmanın kadınların psikolojileri, özgüvenleri, cinsellikleri ve yaşam kaliteleri üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır. Aşırı büyük, aşırı küçük, sarkık ya da asimetrik göğüsler kadınların mutsuz olmasına yol açabilir. Meme estetiği operasyonlarıyla tüm bu sorunlar giderilerek, hastalarımızı memnun edecek şekilde göğüsler ideal şekline kavuşturulabilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapaklarının estetik cerrahisi (blefaroplasti), yaşın ilerlemesine bağlı olarak üst ve alt göz kapağındaki fazla cilt ve yağ dokusu ile bazı kırışıklıkların giderilmesi için en sık uygulanan tedavilerden biridir. Ameliyat sonrasında yüzdeki yorgun ve yaşlı görünüm kaybolmakta, daha genç ve dinamik bir yüz görünümüne kavuşmak mümkün olmaktadır.

Jinekomasti

Jinekomasti erkeklerde kas dışı dokuların neden olduğu kadın tipi meme büyümesidir. Çözümü mümkün olan bu sorun psikolojik ve sosyal açıdan oldukça rahatsız edicidir. Bebeklikte, ergenlikte ve yaşlılıkta fizyolojiktir. Nadiren altta yatan çeşitli hastalıklar ve hormonal bozukluklara da eşlik eder. Jinekomasti problemi yaşayan hastalarımız, profesyonel cerrahlarımız tarafından uygulanacak operasyonlarla diledikleri görüntüye sahip olabilmektedir.

Karın Germe

Karın bölgesi doğumlar ve aşırı kilo değişimlerinden en çok etkilenen bölgelerden biridir. Özellikle kadınlarda ileri yaşa bağlı olarak bu bölgede deri ve yağ fazlalığı oluşur. Bu durum vücut hatlarının bozulması, orantısızlıkların ortaya çıkması ile sonuçlanır ki bu kişiyi hem sağlık hem görünüm açısından olumsuz etkiler. Karındaki bu sorunların çözümü için karın germe ameliyatı uygulanır.

Liposuction

Liposuction vücudun karın, uyluk, kalça ve yüz gibi belli bölgelerinde, diyet ve diğer zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen dirençli yağ dokularının alınması ve vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir.


Doktorlarımıza Danışın
✓ Valid
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme'yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.)
Arama
Yükleniyor...